Kaip išsirinkti tinkamą dangą sienoms

Sienų dangos pasirinkimas
Sienų dangų pasirinkimas planuojantiems atnaujinti ar įsirenginėjantiems naujas patalpas dažnai tampa nelengvai išsprendžiamu klausimu. Pasirinkimas gan platus: dažai, tapetai, plytelės, medinė sienų danga, įvairių kitų medžiagų plokštės. Kiekviena šių medžiagų turi savų pliusų, be abejo, turi ir minusų. Pastaruoju metu visose gyvenimo srityse daugiau dėmesio skiriama natūralumui ir ekologiškumui. Ne išimtis ir apdailos medžiagos, kur pasirinkimas didelis, tačiau šiuos reikalavimus atitinka toli gražu ne visos iš jų. Taip pat šalia įprastų sienų dekoravimo tendencijų ryškėja ir naujos, pasižyminčios netradiciniais ir originaliais sprendimais. Sienų spalvos pasirinkimas

Dažų pasirinkimas priklauso nuo to, kokios paskirties patalpos, kokie paviršiai bus dažomi. Svarbu, kad gyvenamosiose patalpose naudojami dažai neturėtų sveikatai kenksmingų medžiagų. Sienos prieš dažant turi būti paruoštos idealiai, kadangi dažai ne tik nepaslėps nelygumų, bet, pavyzdžiui, blizgūs dažai juos dar labiau išryškins. Vieną kartą tinkamai paruošus ir nudažius patalpą vėliau atnaujinti interjerą jau nebus sudėtinga. Jei dažomos visuomeninės patalpos, svarbu rinktis trinčiai atsparius dažus, todėl prieš dažant svarbu pasidomėti ir tinkamai išsirinkti dažų rūšį. Jei klasikinis dažymo būdas nepriimtinas ir norisi įvairovės arba sienos nėra labai lygios, galima rinktis struktūrinį (dekoratyvinį) dažymo būdą, tačiau tam bus reikalinga profesionalų pagalba, išaugs kaina.

Sienų dažai ar tapetai
Dažniausiai sprendžiama dilema – dažai ar tapetai. Jei norisi raštų ir spalvų įvairovės arba reikia paslėpti sienoje esančius nedidelius įtrūkimus ar nelygumus, galima rinktis tapetus. Juos klijuoti nėra sudėtinga, profesionalų pagalbos gali ir neprireikti, bet ir vienam, ko gero, šis darbas nepavyktų. Dar vienas tapetų privalumas - galimybė suderinti abu variantus ir rinktis dažomus tapetus. Tačiau norint tapetus pakeisti, taip lengva kaip su dažais nebus. Senų tapetų nuėmimas dažnai tampa pačia neįdomiausia atsinaujinimo dalimi. Dar vienas tapetų minusas – jie netinkami drėgnose patalpose.

Sieninės plytelės
Jei reikia natūralios, drėgmei atsparios medžiagos - rinkitės plytelės. Jų rasime įvairiausių spalvų, raštų, faktūrų, formų. Plyteles lengva prižiūrėti, į jas neįsigeria nešvarumai, todėl kai kuriose erdvėse plytelės - nepamainomas pasirinkimas. Ir nors jau kuris laikas buvo įprasta plytelėmis dekoruoti virtuvę ar vonios kambarį, šiandien plytelių pasirinkimas populiarus esant grindiniam šildymui, o sprendimas plytelėmis dekoruoti sienas gali tapti išskirtiniu ir originaliu interjero sprendimu. Plyteles gan lengva prižiūrėti, tačiau ant šviesių plytelių labiau matysis nešvarumai, ant tamsių – vandens paliktos apnašos, dulkės. Jei grindų dangai pasirinkote plyteles neturėdami grindinio šildymo, taip pat ir vasaros metu tokia danga bus šalta, o plytelių siena gyvenamojoje erdvėje gali sukurti šaltumo ir oficialumo įspūdį.

Natūralios medžiagos dekore
Žmonėms, neskiriantiems ypatingo dėmesio natūralioms ir ekologiškoms medžiagoms, vienas iš galimų pasirinkimų – sintetinės, vinilinės PVC dangos. Tokią dangą lengva prižiūrėti, jos tvirtos, ilgaamžės, dėl šių savybių labiausiai tinkamos visuomeninėms patalpoms, kadangi yra atsparios mechaniniams pažeidimams. Šią dangą galima rinktis tiek grindims, tiek sienoms, o rinkoje jų galima rasti dekoruotų įvairiais originaliais raštais ar medžio bei kitų medžiagų imitacijos.

Medinė sienų danga
Jei vis tik prioritetą teikiate natūralumui, dar vienas galimas originalus ir šiuolaikiškas tendencijas atitinkantis pasirinkimas – medinė sienų danga. Tokia danga įrengiama greitai, ji lengvai atnaujinama, prie jos galima tvirtinti paveikslus ar kitus kambario aksesuarus. Kadangi pati medžiaga natūrali, atkartojanti gamtos raštus, medinė sienų danga dera skirtingo stiliaus interjeruose. Jei siena nėra lygi ar net skilinėjanti, kitomis sienų dangomis šiuos trūkumus paslėpti gali būti sudėtinga, o pasirinkę medinę sienų dangą šią problemą išspręsti tikrai nesunku. Kartu siena bus apšiltinta, izoliuotas garsas. Tačiau, šios dangos kaina, lyginant su tapetais ar dažais, yra aukštesnė, be to, nors natūralaus medžio plokštės yra impregnuotos, jos netiks patalpoje, kur didesnis drėgmės kiekis. http://www.alfa.lt/straipsnis/50035053/naudingi-patarimai-kaip-issirinkti-tinkama-danga-sienoms  

Mūsų darbai

Mūsų darbai

Mirkocemento siena

Skaityti daugiau

Frezuota ąžuolo lukšto siena

Skaityti daugiau

Dažytas eglės dailylenčių fasadas

Skaityti daugiau

Metalinė pertvara

Skaityti daugiau

Akustinė danga viešosioms erdvėms

Skaityti daugiau