Medienos priežiūra

Medinių paviršių priežiūra ir medinių paviršių padengimas
Ar žinote, kaip ir kuo dengti medinius paviršius, kokia jiems reikalinga priežiūra ir kada kuris būdas naudingesnis? Sprendimas sieną dengti mediniu paviršiumi – geras pasirinkimas, tačiau natūralus medis su laiku gali atrodyti vis mažiau patrauklus, neestetiškas, tad būtina pasirūpinti tinkamu medinio paviršiaus padengimu. Yra keli skirtingi būdai, kuriais verta dengti medinius paviršius.

Medienos dengimas alyva
Alyva yra ypač populiarus pasirinkimas saugant medieną nuo išorinių pavojų. Alyvuojamos ir vidaus grindys, ir terasos lentos, ir mediniai sienų paviršiai, apdaila. Kai kurie žmonės į alyvą žiūri skeptiškai, nes prisimena senus laikus, bet verčiau pamiršti kas buvo anksčiau ir plačiau pasidomėti apie šiuolaikines alyvas, kurios vilioja dideliu spalvų asortimentų, galima išlaikyti natūralų medinių paviršių vaizdą – juk to dažniausiai ir siekiama renkantis medines grindis, sienas ar apdailos detales. Dengti medinius paviršius alyva rekomenduojame tiems, kurie siekia sukurti jaukius, natūralius namus „arčiau gamtos“.

Sienų ir grindų Lakavimas
Medinių paviršių lakavimas patrauklus tuo, jog tai suteikia ne tik gerą atsparumą išoriniams veiksniams kaip alyva, bet dar ir papildomai apsaugo nuo braižymosi. Tačiau lakas šiek tiek pakeičia natūralią medienos išvaizdą. Kokybiški, ekologiški medienos lakai suteikia galimybę medinius paviršius išlaikyti kuo natūralesniu ir tuo pat metu suteikia galimybę eksperimentuoti: daugiau blizgumo, ryškesni atspalviai, bet svarbiausia – puiki apsauga. Lakuoti rekomenduojame tuos paviršius, kuriems teks didesnė rizika, pavyzdžiui, medinės grindys vaikų kambaryje ar koridoriuje, apsauginės medinės sienelės ir kt.

Medienos Vaškavimas
Jei kurį laiką buvo manoma, jog vaškavimas – sudėtingas ir nepatogus, tai šiandien situacija keičiasi. Vaškavimas tampa paprastas, nesudėtingas procesas, labai primenantis dažymą. Skystos masės pavidalo vaškas voleliu dengiamas ant medinio paviršiaus – tai viskas. Nebereikalinga jokia speciali ir brangi technika bei jokio sunkaus darbo. Svarbiausia vaškuojant yra tolygiai paskirstyti vašką. Įprasta manyti, jog vaškuoti paviršiai blizgūs, tačiau dabar galima sukurti ir matinius ar pusiau matinius paviršius. Vaškuoti rekomenduojama grindis ir tuos medinius paviršius, kuriuos norite visuomet matyti lyg naujai įrengtus.

Nedengti medžio paviršiai
Nedengti paviršiai – natūralumo simbolis, tačiau tai kur kas didesnė priežiūra ir trumpesnis tarnavimo laikas. Apie nedengtas grindis net neverta kalbėti, tuo tarpu kai kurios apdailos detalės gali būti vien tik iš natūralaus medžio ir be jokio lako, vaško ar alyvos. Tačiau tai negali būti paviršiai drėgnose patalpose, taip pat tose, kur drėgmė ar temperatūra yra nestabili – tai skatina greitas deformacijas. Nedengtas medinis paviršius nėra geras pasirinkimas grindims, tačiau puikiai tinka sienų dangai ar dekoratyviniams elementams. Natūralaus, nedengto paviršiaus efektą padeda išlaikyti ir natūrali alyva, užpildanti medienos poras ir padidinanti jos atsparumą purvui nepakeičiant išvaizdos. Medienos Priežiūra
Bet kokiai medžiagai reikalinga tinkamai priežiūra, o medis tikrai pasižymi reiklumu, net jei jis ir apsaugotas. Tiesa, apsaugotam medžiui priežiūra lengvesnė. Kad ir kurį metodą apsaugoti mediniams paviršiams pasirinksite, verčiau vengti ypač šlapio valymo, o neapsaugojus medienos papildomai ją valykite tik sausu būdu. Apstu įvairiausių priemonių vaškuotai, lakuotai, alyva teptai medienai, tad pamėginkite ir išsirinkite sau labiausiai patinkančią, efektyvią. Rekomenduojame išmėginti priemonę ant nedidelio plotelio ir įsitikinti, kad neatsiranda jokių pakitimų, o jos tepimui naudoti ne per šiurkščias šluostes. Nepamirškite medžio atnaujinti
Dažnai atlikus būsto remontą suslepiami visi įrankiai ir tikimasi, jog daugybę metų nereikės net plaktuko. Jei esate ekologijos, natūralaus interjero gerbėjai – Jums tai negalioja. Medinių paviršių apsaugos sluoksnį reikės atnaujinti jau po kurio laiko. Dažnumas priklauso ir nuo pačios medienos, ir nuo dengiančiosios medžiagos, ir nuo išorinių veiksnių. Grindys atnaujinimo prašo kur kas dažniau, medines sieneles įprastai naujinti tenka dvigubai rečiau, o kai kuriuos elementus – vos kas dešimtmetį. Dažniausiai atnaujinti tenka vaškuotą medieną, kiek rečiau – teptą alyvą, o lakuoti paviršiai Jūsų įsikišimo reikalauja mažiausiai.

Ekologiška apdaila
Pasirinkti ekologišką ir jaukų sprendimą – medžio elementus interjere – tikrai puiku, tačiau siūlome nesirinkti spontaniškai, o įvertinti visus už ir prieš, pagalvoti, kuo apsaugosite medžio grožį, įvertinkite ir paviršiams kliūnančių išorinių veiksnių intensyvumą. Nepamirškite, jog visuomet galite kreiptis pagalbos į specialistus, kurie padės Jums išsirinkti – medinių sienų ekspertus ManoSiena.lt

Mūsų darbai

Balinto ąžuolo pertvaros

Skaityti daugiau

Mirkocemento siena

Skaityti daugiau

Frezuota ąžuolo lukšto siena

Skaityti daugiau

Dažytas eglės dailylenčių fasadas

Skaityti daugiau

Metalinė pertvara

Skaityti daugiau