3D sienų danga

Nenuvertinkite koridoriaus galios!
Senas lietuviškas posakis „Sutinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą“ labai tinkamas, norint paaiškinti, kokia yra koridoriaus svarba ir paskirtis namų interjero kontekste. Dažnas šiai patalpai skiria labai mažai dėmesio, manydamas, kad tai tik nenaudingas plotas. Bet čia yra pirma vieta, kurią pastebi į jūsų namus užėję svečiai. Kaip norite būti įvertintas iš pirmo žvilgsnio?
Prieškambaris – svarbus
Būsto įrengimo procese prieškambaris neretai nuvertinamas. Kai kam tai pinigų švaistymas, tad tinkamo įrengimo atsisakoma taupymo sumetimais. Kitiems tai tik vieta pasikabinti paltui ar nusiauti batams – neteikiama didesnė reikšmė, nei paprastai kabyklai.
Dekoratyvinės plokštės
Visgi būtent čia prasideda namų veidas. Vos pro duris įžengę svečiai susidarys įspūdį apie namų šeimininkus: ar jie tvarkingi, ar ekspresyvūs, gal užsisklendę ar labai atviri ir bendraujantys? Kiekviena detalė byloja apie gyventojų požiūrį į aplinką ir juos supančius žmones. Vargu ar pirminę svečio nuomonę, susidarytą iš netvarkingo, tamsaus ar apkrauto daiktais koridoriaus, pakeis šviesūs ir gražiai apstatyti kambariai.
Profesionalai pataria prieškambarius įrengti taip, kad jie būtų šviesūs ir funkcionalūs. O tai padaryti gan sudėtinga. Ypač, kai daugelis koridorių tradiciškai yra siauri, tamsūs ir juose vos įmanoma apsisukti. Jei jūsų prieškambaris kitoks – tuomet jums sąlyginai pasisekė.
Nuo ko pradėti interjere?
Kalbant apie koridoriaus įrengimą, verta gerai apsvarstyti, kokią grindų dangą rinksitės. Ji turėtų būti atspari drėgmei ir purvui, kad grįžus šlapiais batais ir varvančiu skėčiu, netektų baimintis dėl pasekmių. Praktiškumas svarbiausia.
Rūpinantis sienų apmušalais aktualu spalva. Taip pat svarbi detalė: ar prieškambaris yra sujungtas su kuriuo nors kambariu? Jei taip, tuomet dekoruoti sienas reikėtų panašiai, kad tarpusavyje derėtų, atsikartotų detalės ir nebūtų chaotiškumo. Renkantis medinę sienų dangą, galima išgauti išskirtinį vaizdą. Medžio šakotumas, tam tikros medienos specifinė spalva – visa tai suteiktų unikalų įvaizdį. Novatoriškam būsto šeimininkui interjero specialistai gali pasiūlyti ir 3D efektą sukuriančias medžio dekoracijas.
Šiais laikais medžio apdirbimas namų gyventojams suteikia platų pasirinkimo diapazoną. Sienų dangą galima apdirbti taip, kad ši būtų ypač atspari aplinkos poveikiui. Ir tam visai nereikia gausybės chemikalų. Profesionalūs meistrai medinę sienų dangą, dengtą natūralia ekologiška alyva, gali įrengti vos per vieną dieną.
Funkcionalumas apdailoje
Kadangi greičiausiai šioje namų patalpoje nėra dienos šviesos, tai bent sienų spalva turėtų būti šviesi. Verta pasistengti įrengiant papildomus apšvietimo šaltinius. Šie gali būti priderinti prie pasirinktų dekoracijų.
Šioje namų dalyje erdvė funkcionaliai taupoma nedidelės nišinės spintos pagalba: kuo mažiau matysis padėtų daiktų, tuo geriau. Įmontuoti veidrodžiai visapusiškai funkcionalu – ne tik optiškai praplėsite mažos patalpos erdvę, bet ir visada matysite save prieš išeinant į gatvę.
Šlapių viršutinių rūbų negalima slėpti spintoje. Tad vertėtų įrengti atvirą kabyklą. Beje, itin mažame koridoriuje kabykla yra geresnis pasirinkimas, nei spinta. Šviesaus medžio, suderinta su dekoratyviniu apšvietimu kabykla pritvirtinta prie sienos neužims daug erdvės, dekoratyvinis apšvietimas sudarys šviesios ir jaukios patalpos įspūdį. Šviesos šaltinį planuotai nukreipus į lubas, šios vizualiai taptų aukštesnės.
Tinkamai nuteikite svečius
Jei fantazija pas jus veržte veržiasi ir tamsus kampelis prašosi išskirtinių akcentų, tuomet ryškia ir gal net kontrastinga spalva nudažykite duris. Durų per daug? Tada dažykite tik durų rankeną ar spintos kraštus. Šviesios spalvos koridoriuje žalios durys su raudonais kraštais – puikus ir tikrai išskirtinis pasirinkimas. Prieškambario erdvė taip pat tinkama vieta mini-fotografijų galerijai ar kitoms dekoro detalėms, kurios gali kabėti ant sienos.
Inovatyvus ir ekologiškas perdirbto popieriaus plytelių dekoras tiktų šeimininkų individualumui atskleisti. Šios naujovės gali ne tik įgauti norimą formą ant sienos, bet virsti ir paveikslu.

Mūsų darbai

Mūsų darbai

Mirkocemento siena

Skaityti daugiau

Frezuota ąžuolo lukšto siena

Skaityti daugiau

Dažytas eglės dailylenčių fasadas

Skaityti daugiau

Metalinė pertvara

Skaityti daugiau

Akustinė danga viešosioms erdvėms

Skaityti daugiau