Sienų dekoravimas: paprasti sprendimai, greitam atnaujinimui

Paprasti sprendimai, greitam atnaujinimui. Sienų dekoravimas.
Net jei gyvenate puikiai įrengtoje ir sutvarkytoje erdvėje, ateina laikas, kada norisi atsinaujinti ar tiesiog sudėlioti kitus akcentus, atrasti naujas spalvas. Pats paprasčiausias, greičiausias ir dažniausiai lengviausias būdas tai padaryti – įvairaus dekoro panaudojimas.

Paveikslai ir veidrodžiai. Kaip juos naudoti?
Būdų atnaujinti ar pakeisti erdvę tikrai yra ne vienas. Vieni įprasčiausių ir, ko gero, paprasčiausių dekoravimo elementų - paveikslai, veidrodžiai. Taip erdvėje lengvai galime sukurti norimą nuotaiką, parinkti kuo įvairesnę spalvų gamą. Paveikslą pakeisti ar rasti jam naują vietą nėra sudėtinga, tačiau namuose ar biure norėdami turėti vertingą meno kūrinį turėsime nemažai investuoti. Svarbiausia – paveikslus derinti prie esamo interjero ir jų kabinimui pasirinkti tinkamas vietas. Jeigu naudosime daugiau paviekslų ant sienos, laikykimės jų išdėstymo taisyklių. Grupuokime mažus paveikslus šalia didelių ir atvirkščiai. Išlaikykime proporcingus tarpus. Mažiau spalvingas, tačiau tikrai efektyvus pasikeitimas - pabodusią erdvę dekoruoti veidrodžiais. Kuomet veidrodžio paskirtis nėra vien funkcinė, ant vienos sienos galime kabinti ir keletą įvairių formų ar dydžių veidrodžių. Veidrodis padeda vizualiai praplėsti erdvę ir tamsiam kambariui suteikia daugiau šviesos. Nestandartinių formų veidrodis, atlieka meno kūrinio funkciją.

Nestandartiniai sienų dekoro elementai
Jei ieškote naujų ir netradicinių namų dekoravimo sprendimų, kur derėtų unikalumas, ekologiškumas ir kokybė, – rinktis tikrai yra iš ko. Šiandien namų ar biuro interjerą pagyvinti ar atnaujinti galime naudodami dekoratyvines medžiagines ar odines 3D plokštes, išskirtinumo sienoms suteikiančiais grafiniais piešiniais, freska, mažais vitražais ar kitais stiklo gaminiais. Mūsų akims dar neįprasti trimačiai vaizdai išgaunami iš pačių netikėčiausių medžiagų – gipso, plastiko ar net medžio. Renkantis išskirtinius sienų dekoro elementus, reikia suderinti medžiagiškumą. Interjere naudojamas natūralias medžiagas, geriausiai derinti su tokios pats faktūros ir struktūros natūraliomis arba sintetinėmis medžiagomis. Piešiniai ir 3D efekto elementai, geriausiai dera moderniuose namų išpildymuose.

Natūralios medžiagos apdailoje
Ekologiškos, natūralios, lengvai perdirbamos medžiagos ne tik nauja ir madinga tendencija, bet ir vizualiai patrauklus sprendimas. Būtent medis žavus bet kokio stiliaus, bet kokios koloristikos interjere. Toks pasikeitimas neužims daug laiko, nepareikalaus didelių investicijų, o įspūdis, kurį suteiks įvairios struktūros ir išpjaustymo mediena, bus tikrai didelis. Išsirinkus formą, patinkantį raštą, atspalvį, medžio dekorą be problemų pritvirtinsite patys. Medines dekoro plokštes galima kabinti kaip paveikslą, galima dekoruoti vieną sienelę svetainės ar virtuvės zonoje, miegamajame puikiai derėtų kaip naujas lovūgalis, kuris taptų viso kambario puošmena. Pagrindinis privalumas tokio tipo dekoravimo – galimybė keisti. Nebūtina pakeisti visos dangos, galima tiesiog pakeisti jos spalvą arba faktūrą, todėl namų atnaujinimas gali tapti labai maloniu žaidimu. Ekologiška ir natūrali medžiaga interjerams suteikia šilumos ir jaukumo pojūtį. Naudojimo būdai labai įvairūs, geriausiai derantys prie skandinaviškų interjerų, kur dominuoja pastelinės spalvos.

Antrinio panaudojimo interjero medžiagos
Dar viena galimybė netradiciškai, tačiau greitai ir šiuolaikiškai dekoruoti erdvę – perdirbto popieriaus plytelės. Rankų darbo panaudoto popieriaus presuotos plytelės interjerui suteiks vintažinį prieskonį. Būdamos skirtingų ir unikalių atspalvių tokios plytelės atrodo neįprastai ir naujai, o galimybė jas pačiam komponuoti į įvairių formų detales atrodo dar patraukliau. Tokio tipo plyteles galima pasigaminti ir pačiam namuose, jas suklijavus dekoruoti, tokiu būdu sukuriant visiškai originalų raštą. Patartina laikytis panašių komponavimo taisyklių, kurios taikomos paveikslas ir foto rėmeliams.

Klasikinis pasirinkimas - nuotraukos
Jei netradiciniams sprendimams dar nesiryžtate - nereikėtų pamiršti ir pačių paprasčiausių, tačiau širdžiai mielų detalių, kurios namams suteiks šilumos ir jaukumo. Sienas puoškite rėmeliais su mielomis nuotraukomis ar tiesiog įrėminkite interjere naudojamas medžiagas. Nereikėtų pamiršti sienų lipdukų, jei mėgstate piešti, pabandykite piešti ant sienų patys, jei nedrąsu – pasikvieskite į pagalbą profesionalą. Įvairios lentynėlės ne tik atnaujintų erdvę, bet ir taptų funkcionaliomis dekoro detalėmis. Būdų atsinaujinti yra begalė, tereikia išsirinkti priimtiniausią arba tiesiog - nebijoti eksperimentuoti. Pateikiame schema, pagal kurias išdėstyti dekoro elementai atrodys stilingai ir skoningai. http://www.alfa.lt/straipsnis/50051457/sienu-dekoravimas-paprasti-sprendimai-greitam-atnaujinimui

Mūsų darbai

Mūsų darbai

Balinto ąžuolo pertvaros

Skaityti daugiau

Mirkocemento siena

Skaityti daugiau

Frezuota ąžuolo lukšto siena

Skaityti daugiau

Dažytas eglės dailylenčių fasadas

Skaityti daugiau

Metalinė pertvara

Skaityti daugiau